TEMİZ ENERJİNİN ÖNCÜSÜYÜZ

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarında tüm dünya toplumlarının temiz enerjiye erişim hakkı tanımlanmıştır. MOGAN Enerji olarak Türkiye’nin lider, temiz enerji üreticisi olarak tüm çalışanlarımızın bu sürece katkısı ile gurur duyuyoruz.

Yeşil dönüşümü sadece üretim, tüketim alanında değil doğa ve insan ilişkilerimizde de her daim gözeterek uyum sağlamayı sürdürülebilirlik çalışmalarımızın temel taşı haline getirdik. Yeşil enerji üretirken başta ülkemiz olmak üzere gezegenimizin geleceğine, ağaçlandırma çalışmalarımızla bizden sonraki nesillere bırakacağımız doğaya ve insana, dokunabildiğimiz her noktada değer katmaya önem veriyoruz.

Türkiye’nin öncü enerji şirketi MOGAN Enerji, yenilenebilir enerji alanında yaptığı yatırımlar ile ülkemizin elektrik üretim kapasitesine önemli katkılarda bulunuyor. 2000 yılından bu yana yenilenebilir enerji alanında aktif olarak faaliyet gösteren MOGAN Enerji, Jeotermal enerjiden ilk elektrik üretimini gerçekleştiren ve tüm mühendislik kurallarına uygun olarak geliştirdiği santrallarında temel ilkesi olan sürdürülebilirlikten asla ödün vermemektedir.

Türkiye’nin yenilenebilir enerji kurulu gücünü artırarak hem bölge hem de ülke genelinde ekonomiye katkı sağlayarak; temiz ve yenilenebilir enerji potansiyeline inanıyoruz. İhtiyacımız olan enerjinin tamamını yerli ve milli kaynaklarla elde edebilmek mümkün. 2000 yılından bu yana enerji alanındaki yatırımlarımızı yenilenebilir enerjiye yönlendirdik. Amacımız ülkemizi, enerjiyi ithal eden değil ihracatını yapan bir konuma getirmek. Geçmişten bugüne yatırımlarımız ile her zaman öncü olduk. Dün olduğu gibi bugün de yenilenebilir enerji alanında çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.

TEMİZ ENERJİNİN ÖNCÜSÜYÜZ