SOSYAL SORUMLULUKLAR

scholarship

Albay Çiğiltepe RES Ağaçlandırma Şenliği

scholarship

Çermikler HES Fidan Dikimi

scholarship

Kanije RES Fidan Dikme ve Uçurtma Şenliği

OKULLAR

scholarship

Yamantürk Meslek Yüksek Okulu / Aydın - Germencik

Aydın ili Germencik ilçesinde yapılan Yamantürk Meslek Yüksek Okulu’nda, 16 adet derslik, 4 adet atölye, kütüphane, konferans salonu, idari yönetici odaları, toplantı odası ve akademik personel odaları bulunmaktadır. Aynı anda yaklaşık 1000 öğrencinin eğitim alabileceği kapasiteye sahip olan yapı, bodrum, zemin, 1. Ve 2.kat olmak üzere toplam 4 kat ve 6200m² kullanım alanına sahiptir.

scholarship

Uludağ Üniversitesi Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu / Bursa - Orhangazi - Yeniköy

Yaklaşık 66 dönümlük arazi üzerine inşa edilen Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu, 8.700 m² kapalı alana sahip olup okulda, 2 adet eğitim binası ve içerisinde kütüphanesi de mevcut olan 1 adet idari bina bulunmaktadır. Her biri 3.000 m² kullanım alanına sahip olan eğitim bloklarında toplam 8 adet ayrı laboratuvar, 2 adet 91 kişilik amfi, 12 adet derslik ve 2 adet teknik çalışma salonu ile 14 adet öğretim görevlileri odaları bulunmaktadır. 2.700 m² kapalı alana sahip olan idari bina da ise idari ofisler, toplantı salonları, kütüphane, revir ve arşiv olmak üzere toplam 21 ayrı oda mevcuttur.

scholarship

Yamantürk Öğretmenevi / Çamlıhemşin - Rize

Rize ili Çamlıhemşin ilçesinde yapılan YAMANTÜRK ÖĞRETMENEVİ’nde, 26 standart (herbiri 25m²), 6 suit (her biri 50m²) oda ve toplam 76 yatak bulunmaktadır. Tüm odalarda iklimlendirme ve kalorifer sistemi mevcuttur. Bodrum ve zemin kat dahil toplam 5 katlı olan YAMANTÜRK ÖĞRETMENEVİ’nin toplam kapalı alanı 3200 m² dir. Öğretmenevi'nde lobi, toplantı odası, mutfak ve restoran bölümleri de bulunmaktadır.

scholarship

Türkan Yamantürk İlköğretim Okulu / Ankara

24 derslik ve 3 laboratuvar bulunduran Türkan Yamantürk İlköğretim Okulu, 1999-2000 döneminden bu yana Ankara'nın Çankaya ilçesinde eğitim vermektedir.

scholarship

Yamantürk Çok Programlı Lisesi / İzmir

İzmir'in Armutlu-Kemalpaşa bölgesinde inşa edilen okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır.

scholarship

Yamantürk Lisesi / Malatya

İnönü Üniversitesi Kampüsü'nde eğitim faaliyetlerini sürdüren Yamantürk Lisesi 7 derslik ve 3 laboratuvara sahiptir.

scholarship

Yamantürk Ticaret Lisesi / Ankara

Ülkemizdeki ara eleman sıkıntısının farkında olarak, gençlerimize, üniversite dışında da, mesleki alternatifler sunabilmeyi hedefleyen 24 derslikli Yamantürk Meslek Lisesi, Ankara'nın Keçiören ilçesinde eğitim hizmeti vermeyi sürdürmektedir. Lisede 3 laboratuvar bulunmaktadır.

scholarship

Yamantürk İlköğretim Okulu / Çayeli-Rize

Rize ili Çayeli ilçesinde inşa edilen okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır. 5600 m² kapalı alana sahip Yamantürk İlköğretim Okulunda 40 derslik ve 3 laboratuvar bulunmaktadır. İnşası Eylül 2001 tarihine yetiştirilen Yamantürk İlköğretim Okulu 2001-2002 öğrenim yılının başında faaliyetine başlamıştır.

scholarship

İTÜ İdris Yamantürk Konferans Merkezi / İstanbul

Konferans Merkezi'nde iki konferans salonu, üç seminer salonu ve bir sergi ve toplantı salonu mevcuttur. Konferans salonu ve seminer salonlarının kapasiteleri sırasıyla, 260 ve 150 kişidir. 2000 yılında, İdris Yamantürk Konferans Merkezi'nin inşaatı tamamlanmış ve tesis hizmet vermeye başlamıştır. İTÜ İdris Yamantürk Öğrenci ve Sosyal İşler Merkezi / İstanbul

scholarship

İTÜ İdris Yamantürk Öğrenci ve Sosyal İşler Merkezi / İstanbul

Tesis öğrencilerin dinlenme ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayan bir salon, hobi odaları, mutfak ve bilardo salonundan oluşmaktadır. İdris Yamantürk Öğrenci ve Sosyal İşler Merkezinin inşaatı 2000 yılında tamamlanmış ve hizmet vermeye başlamıştır.